Terén
Field for performing arts

BALÁZS PÁNDI & VRRRRBITCH // WOJTANOVSKÝ & REŽNÝ

Svět je snad zase skoro v pořádku, což potvrdí živé sety dvojic hudebníků, v nichž je vždy jeden razantní bubeník. Vystoupí ostravští stavitelé noisových palisád Wojtanovsky a Martin Režný a česko-maďarské duo Balásze Pándiho a Petra Vrby, od nichž lze čekat prakticky cokoliv - tichý, křehký a až jazzový ambient, volnou zvukovou krajinu, v níž reliéf představují zvuky bicích, trumpety a elektroniky, stejně jako divoký poloakustický noise nebo freecoreový šleh s nádechem nekompromisní úderky.

Balázs Pándi
Maďarský bubeník Balász Pándi patří mezi absolutní špičku evropské avantgardní hudební scény. Proslul především spoluprací s japonskými hlukovými titány Merzbowem, Keijim Hainem a KK Nullem (a těm na pódiu stačí jen málokdo), pravidelně ovšem hraje se jmény jako Mats Gustaffson, Venetian Snares, Bill Laswell, Trevor Dunn, Thurston Moore, Lee Ranaldo, Zu nebo To Live and Shave in L. A. Napsat, že jeho hudební repertoár sahá od free jazzu přes trip hop, breakcore, math rock až ke grindcoru nebo radikálním odnožím metalu spíše než na žánrové zařazení poukazuje na to, jak mimořádně zručný a flexibilní (a proto tolik vyhledávaný) je Balázs Pándi hudebník.

Petr Vrba
Trumpetista, který rozšiřuje možnosti hry na trubku řadou obvyklejších principů (elektronika, efekty), ale i výsostně vynalézavých, bastlířských a domácích fíglů. Odmítá se uzavřít v jednom idiomu, a to i ve světe volné improvizace. Spolupracuje s filmaři, tanečníky a výtvarníky a pravidelně vystupuje se špičkou evropské scény volné improvizace (namátkově Axel Dörner, Thomas Lehn, Xavier Charles, Franz Hautzinger) či experimentátory a zvukovými umělci jako Yan Jun, Ryu Hankil, Simon Whetham aj. Zakládal a působí jako stálý člen Pražského improvizačního orchestru a skupin IQ+1, Poisonous Frequencies, The MoND, Junk & the beast, NUN a dalších. Vystupoval na festivalech v Austrálii, Evropě a Asii. Vydal na čtyřicet alb na značkách jako Another Timbre, Mikroton, Corvo, mappa, Kandala aj., a z domácích např. Polí 5, Meteorismo, Klangundkrach atd.

Wojtanovský & Režný
Jeden tluče, druhý smaží. Kdosi zařve. Začnou každý z jiného konce, aby v závěru hlučného summitu, poté co se vyhnuli všem žánrovým šuplíčkům, společně postáli nad polámaným, pošlapaným verglem zvuku. Premiérové vystoupení perkusisty Vikyho Wojtanovského (Sheeva Yoga, Massola) a elektronika Martina Režného. Lze čekat jediné – hrubozrnný hluk, který mezi čtyřmi stěnami bytu poslední měsíce každému tak chyběl.

💥 💥 💥 COVID OPATŘENÍ 💥 💥 💥
1 ) Po celou dobu trvání akce je nutné mít nasazený respirátor.
2 ) Během koncertu je zakázáno konzumovat jídlo a pití v hledišti.
3 ) Návštěvníci musí splnit jednu ze tří podmínek (Covidpass, popř. písemné potvrzení):
-14 dní od ukončeného očkování
-Do 90 dní od prodělání onemocnění COVID19
-Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod nebo negativní PCR test nestarší 7 dní, u dětí do 6let není testování požadováno

20/5/2021 19:00
ve venkovním areálu Bastl Instruments, Rybářská 13